معاونت دانشجویی فرهنگی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان:

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانش‌بنیان و فرهنگ‌محور است

تعداد بازدید:۱۰۳
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانش‌بنیان و فرهنگ‌محور است و می‌تواند، در آینده، تمدن نوین اسلامی و امت مسلمان آمادگی کامل را برای ظهور امام زمان(عج) داشته باشند.
بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانش‌بنیان و فرهنگ‌محور است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، در مراسم تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشکده معماری و هنر و معرفی رئیس جدید این دانشکده در حاشیه جلسه هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد.

علیرضا منظری‌توکلی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: یاد شهیدان هشت سال دفاع مقدس و همچنین هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و امیدواریم بتوانیم راه شهیدان و ایثارگران را به خوبی ادامه دهیم.

وی افزود: همانگونه که در نهضت امام حسین(ع) مقاومت‌های همه‌جانبه حضرت زینب(س) سبب ماندگاری این قیام شد، ماندگاری انقلاب شکوهمند اسلامی و توسعه آن نیز براساس توجه به خط و مشی‌های مقام معظم رهبری و مقاومت در برابر ستمگران انجام شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با تأکید بر اینکه امروز به یاری خداوند محور مقاومت در منطقه و جهان در اوج قله افتخار قرار دارد، توضیح داد: این موضوع عزت زیادی را برای اسلام و مسلمین به ارمغان آورده و دلیل آن تبعیت از ولایت فقیه است.

منظری‌توکلی متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک مجموعه آموزشی در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری، آرمان‌های امام راحل و شهدای گرانقدر دفاع مقدس گام برمی‌دارد و دستورالعمل ما در ادامه این مسیر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: این بیانیه دانش‌بنیان و فرهنگ‌محور است و می‌تواند، در آینده، تمدن نوین اسلامی و امت مسلمان آمادگی کامل را برای ظهور امام زمان(عج) داشته باشند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به جای چالش‌ها و مشکلات به فرصت‌ها و توانایی‌ها پرداخته است و نگرش عمیق و تاریخی به عقب‌ماندگی کشور در برخی حوزه‌ها دارد.

منظری‌توکلی، علم را زمینه‌ساز افزایش قدرت و پیشرفت کشورها دانست و افزود: با عنایت به اراده هیئت‌امنا دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست این دانشگاه، با تمام توان در راه رسیدن به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی قدم برمی‌داریم و به‌عنوان شجره‌ طیبه‌ای که برگرفته از انقلاب اسلامی هستیم در راستای توسعه علمی کشور مجاهدت خواهیم کرد.

وی گفت: دانشکده معماری و هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان باید در مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی، تعالی علوم انسانی، هنر و هیئت اندیشه‌ورز استان‌ها جایگاه بالایی داشته باشد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان به عنوان مرکزی کشوری در راستای توسعه فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی تبدیل شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، درخواست‌های دانشجویان و مردم از مسئولان دانشگاه را نعمت‌هایی الهی دانست و تصریح کرد: مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی باید از این درخواست‌ها استقبال کرده و در راه رفع حاجات مردم کوشا باشند و این موضوع در بیانات بزرگان دین مکرر مورد تأکید قرار گرفته است.

منظری‌توکلی تبیین کرد: رضایت خداوند در رضایت مردم نهفته است و ما باید به عنوان ضربه‌گیری در برابر مشکلات مردم مرهمی بر زخم‌های آنان باشیم و برای برطرف کردن مشکلاتشان در مسیر حل مسئله گام برداریم.

وی گفت: همراهی و همدلی مسئولان و کارکنان یک مجموعه عامل مؤثر و مهمی در اعتلای آن مجموعه قلمداد می‌شود و باید با اهتمامی خاص در راستای تعالی دانشگاه آزاد اسلامی قدم برداریم.

به گزارش آنا؛ در پایان این جلسه علیرضا منظری‌توکلی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از زحمات مریم فدایی قطبی قدردانی و کوروش افضلی به‌عنوان رئیس جدید دانشکده معماری هنر دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد.


نظر شما :